İzlediğiniz videolardan herhangi bir tanesi yayına verilene kadar aşağıdaki aşamalardan geçmektedir:

Hazırlanacak olan dersin konusu belirlenir.

Konuya dair anlatılacak detaylar çeşitli kaynaklar tarandıktan sonra taslak olarak hazırlanır (Bu süreç kimi zaman 3-4 saat sürmektedir)

Çıkarılan taslağa göre konuda nereye kaç dakika ayırılacağı belirlenir

Tahtaya örnekler ve açıklamalar yazılarak ders esnasında yazarak zaman kaybı olmaması sağlanır.

Kamera, ışık, ses ayarları yapılarak video çekimine hazırlanılır. Ortamdan kayıt esnasında ses çıkartabilecek olan herşey uzaklaştırılır.

Ders birkaç bölüme ayrılarak çekimlere başlanılır.

Çekimler sonrası videolarda ince ayarlamalar yapılarak son hale getirilir.

Çekimleri biten video YouTube sitesine yüklenilir.

Videonun yayınlandığına dair haber sosyal ağlara, haber listemize ve tüm abonelerimize ulaştırılır ve ders İngilizce Video’da yayınlanır.

Yorumlar takip edilerek kullanıcıların geri dönütleri incelenir ve yeni derslerde buna göre şekillenir

Nurullah Oktem

2002 yılından beri çeşitli okullarda, dil kurslarında ve internet ortamında İngilizce eğitimi vermektedir. Bununla birlikte Youtube'da ve İngilizce Video'da hazırladığı video dersleri tüm Türkiye ile paylaşmaktadır. Bugüne kadar sekiz milyonu aşkın izlenme oranı ile bu alanda dikkat çeken ingilizce öğretmenleri arasına girmiştir. Şu anda Türkiye'nin en büyük dil setlerinin hazırlıkları ile zamanının çoğunu geçiren Nurullah Öktem, boş zamanlarında da dil eğitim teknikleri üzerine araştırmalar yapmaktadır. Bu konuda bilgilerini güncellemek ve geliştirmek adına İngiltere'de iki farklı eğitim programına katılmıştır. Çeşitli seminerlerde dil eğitimi üzerine konuşmacı olarak görev almıştır. En büyük hedefi ve hayali şu an hazırlıklarını yapmakta olduğu Türkiye'nin en büyük dil setinin bir an önce tamamlanmasıdır.

View all posts

Add comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler