Peki ama nasıl oluyorda bu kadar fazla zamanınızı bu işlere verebiliyorsunuz?” şeklindeki soru bana çok fazla soruluyor. Dilim döndüğünce size nasıl bir tempoyla çalıştığımı anlatarak bu soruyu da yanıtlamaya çalışacağım. Biz Kaç Kişiyiz bölümüne bakanlar tek başıma çalıştığımı görmüşlerdir.

Eğitim öğretim senesi boyunca okulumda görev yaptığım için akşam 5:00’dan sonra ancak evime gelebiliyorum. Ve gece saatlerine kadar İngilizce Video’nun teknik konuları, video derslerimin istatistikleri ve notları gibi konulara yoğunlaşıyorum. Vaktim müsait olduğunda ise video derslerime yenilerini eklemeye çalışıyorum.

Eklenen tüm içeriklerin beğenildiğini ve sosyal medyada paylaşılarak binlerce insana ulaştığını görmek en büyük motivasyon kaynağım. Üretmenin ve yüzlerini bile göremediğim binlerce insana görüntüm ve sesimle ulaşmanın verdiği verdiği huzur tüm yorgunluğumu alıyor.

Hafta sonlarımın da yine büyük bir bölümü video projelerim üzerinde yoğunlaşmakla geçiyor. Şu anda bir yandan YouTube için videolar çekiyorken bir yandan da Türkiye’nin en büyük ve detaylı dil setinin çekimleriyle uğraşıyorum. Bu dil seti makul bir ücretle internet üzerinden izlenebilecektir.

Gelelim yaz aylarına…

Yaz ayları benim için eğitim öğretim senesine göre 2 kat daha fazla yorulduğum ve çalıştığım aylardır. Günde yaklaşık olarak 10 saat kadar sadece derslerim ve diğer detaylar üzerinde zaman geçiriyorum. Ve zamanın nasıl geçtiğini bile anlayamadan havanın karardığını görüyorum 🙂

Son olarak benim için en özel olan noktaya değinmek isterim. Video derslerimi çekerken çocuklarım ve eşim tüm kapılar kapandıktan sonra salona geçerler. Ve saatlerce birbirimizi bile göremeyiz. Eşim ve çocuklarımın bu konuda haklarını ödeyemem.

Nasıl bir tempoda çalıştığımı merak edenlere umarım bu kısa metin yeteri kadar bilgi vermiştir. Zaman ayırıp bu satırları okuduğunuz için teşekkür eder saygılarımı sunarım

Nurullah ÖKTEM
İngilizce Video

Nurullah Oktem

2002 yılından beri çeşitli okullarda, dil kurslarında ve internet ortamında İngilizce eğitimi vermektedir. Bununla birlikte Youtube'da ve İngilizce Video'da hazırladığı video dersleri tüm Türkiye ile paylaşmaktadır. Bugüne kadar sekiz milyonu aşkın izlenme oranı ile bu alanda dikkat çeken ingilizce öğretmenleri arasına girmiştir. Şu anda Türkiye'nin en büyük dil setlerinin hazırlıkları ile zamanının çoğunu geçiren Nurullah Öktem, boş zamanlarında da dil eğitim teknikleri üzerine araştırmalar yapmaktadır. Bu konuda bilgilerini güncellemek ve geliştirmek adına İngiltere'de iki farklı eğitim programına katılmıştır. Çeşitli seminerlerde dil eğitimi üzerine konuşmacı olarak görev almıştır. En büyük hedefi ve hayali şu an hazırlıklarını yapmakta olduğu Türkiye'nin en büyük dil setinin bir an önce tamamlanmasıdır.

View all posts

Add comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler