Görev yaptığım bir okulda öğrencilerimin bazı konuları çok çabuk unuttuğunu fark ettikten sonra kalıcı öğrenme için ne yapılabilir diye düşünmeye başlamıştım. Hem görsel hem de işitsel öğrenmenin kalıcılığını düşünerek okuldaki öğrencilerimin konuları tekrar etmeleri için birkaç video ders çektim. Herkesin evinden rahatlıkla ulaşabileceği YouTube’a videoları yükledikten sonra öğrencilerimin ders başarılarında büyük bir artış gözlemledim.

Birkaç hafta sonra ise olayın seyri tamamen değişmeye başladı. Sadece öğrencilerim için hazırladığım videolara tanımadığım kişilerden yorumların geldiğini fark ettim. Bir süre sonra videolarımın izlenme ve beğenilme oranlarında da büyük bir artış görmeye başladım. Bundan sonra evimin altında bulunan sığınakta bir köşeyi odaya çevirip video çekimlerine yeniden başladım. Çekilen yeni dersleriminde ilgi görmesi video konusunda çeşitli yazılımları araştırmamı netice verdi.

Şehirler arası yolculuk yaptığım bir günde telefonla yurt dışından arandım. Arayan YouTube Avrupa sorumlularından biriydi ve  YouTube İş Ortaklığı programına dahil edildiğimi haber verdi. Bundan sonra düzenli olarak YouTube tarafından İstanbul’da düzenlenen eğitimlere ve toplantılara davet edilmeye başladım.

Tüm bu yaşadıklarım beni bugünlere getirdi. Eğlence videolarının daha fazla ilgi gördüğü bir ortam olan YouTube’da 6 milyona yakın bir izleyici kitlesine ulaşmış durumdayım. Severek yaptığım bu işte sizlerin desteğini ve tavsiyelerini çok önemsiyorum. Eksik olmayın…

Bir yandan YouTube çekimlerime devam ederken bir yandan da Türkiye’nin en detaylı İngilizce Dilbilgisi setini çektim. Toplam 200 video ve 4 paketten oluşan bu setlerime en kısa zamanda yenilerini de eklemeyi düşünüyorum.

Eveeet sevgili dostlar,

Basit bir düşünceyle çıktığım bu yolculukta hep benimle birlikte olan sizlerle bu çekimlerimi yapabildim. Elbette ki gönlümden çok daha fazlasını çekmek geçiyor. Vakit ve fırsat buldukça sizler için yeni içerikler oluşturmak ve ülkemiz insanının yabancı dil eğitimine karınca kararınca katkıda bulunmak istiyorum. Nice güzelliklere ve başarılara hep birlikte imza atmak dileğiyle…

Nurullah ÖKTEM
İngilizce Video

 

Nurullah Oktem

2002 yılından beri çeşitli okullarda, dil kurslarında ve internet ortamında İngilizce eğitimi vermektedir. Bununla birlikte Youtube'da ve İngilizce Video'da hazırladığı video dersleri tüm Türkiye ile paylaşmaktadır. Bugüne kadar sekiz milyonu aşkın izlenme oranı ile bu alanda dikkat çeken ingilizce öğretmenleri arasına girmiştir. Şu anda Türkiye'nin en büyük dil setlerinin hazırlıkları ile zamanının çoğunu geçiren Nurullah Öktem, boş zamanlarında da dil eğitim teknikleri üzerine araştırmalar yapmaktadır. Bu konuda bilgilerini güncellemek ve geliştirmek adına İngiltere'de iki farklı eğitim programına katılmıştır. Çeşitli seminerlerde dil eğitimi üzerine konuşmacı olarak görev almıştır. En büyük hedefi ve hayali şu an hazırlıklarını yapmakta olduğu Türkiye'nin en büyük dil setinin bir an önce tamamlanmasıdır.

View all posts

Add comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler