Neden Özel İngilizce Dersi

İngilizce öğrenirken en önemli unsur zaman yaratmaktır. Zamanınız olmadığı için hiç başlamadığınız yada yarıda bıraktığınız eğitimleri bir düşünün;

– İş programım o kadar yoğun ki haftalık program bile yapamam !

– Ben Grup ile İngilizce Kursu almak istemiyorum, birebir ders almayı tercih ediyorum !

– Az zamanım çok işim var, mümkünse az zaman ayırıp çok öğrenmek istiyorum !

– Kursa gidemem, eğitim bana gelsin !

Biz size yukarıdaki bahaneleri unutmanızda yardımcı oluyoruz.

Özel İngilizce Dersleri sayesinde daha hızlı, daha kolay ve daha akıcı bir İngilizceye sahip olabilirsiniz. Ve üstelik bu eğitim ile aldığınız İngilizce daha kalıcı olacaktır. İhtiyaçlarınıza ve sektörünüze özel bir eğitim planlayarak, bu konuda uzman Türk ve Yabancı eğitmenlerimizle sizleri, alanınızda hızlı ve kalıcı İngilizce öğretme ve en önemlisi de akıcı konuşturmayı hedefliyoruz.

Grup İngilizce kurslarında bulamadığınız esnekliği, zamanını ayarlayamadığınız ve kaçırdığınız eğitimleri ister iş yerinizde veya evinizde isterse gerçek bir eğitim kurumu çatısı altında kendi eğitim kurumumuz da sizlere sunuyoruz.

Özel İngilizce dersleri sayesinde, Türk veya Yabancı eğitmenlerimizden alacağınız özel eğitim programı ile günlük hayatınızda ihtiyacınız duyduğunuz İngilizce bilgisine sahip olmanızı yada eğitiminiz için gerekli olan sınavlarda istediğiniz puanı almanızı sağlıyoruz.

Kurumsal bir eğitim kurumu olarak özel derslere bu kadar ilgi göstermemizde bu yüzden. Yıllardır eğitim veren bir kurum olarak “tailor made” kavramını benimseyerek, farklı ihtiyaç sahiplerine farklı eğitim sunabilmeyi hedefliyoruz.

Grup olarak katıldığınızda bir iki ay sürecek bir eğitimi birkaç haftalık kısa bir dilimde alabilir, Üstelik bu eğitimi de ;

“Kurumsal eğitim kalitesinde, bireysel fiyatlara” alabilirsiniz.

Neden İngilizce Özel Ders;

* İstediğiniz zaman diliminde eğitim imkanı;
* Size özel hazırlanmış eğitim programı;
* Eğitim takviminde değişiklik imkanı;
* Eğitimden önce Türk veya Yabancı eğitmenlerimizle tanışma ve seçme hakkı;
* Kurumsal eğitim kalitesinde, bireysel fiyatlara eğitim alma şansı;
* İş yerinizde, evinizde veya kurumumuzda tüm olanaklardan faydalanarak eğitim alabilme şansı.

Ülkemizde 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren uygulanacak olan ve kamuoyunda 4+4+4 olarak bilinen sistemle, artık tüm öğrenciler 12 yıllık kesintisiz eğitim alacak.

Peki okullarımızda verilen eğitim kaliteli mi? Her öğrenci aynı kalitede eğitim alabilecek mi? İşte bu sorular ne yazık ki cevapsız. Ülkemizde eğitim sistemi üzerinde şeklen yapılan değişiklikler, niteliğin önüne geçiyor. Sonuç olarak da bireysel farklılıkları dikkate alınmamış, okulda geçirmesi gereken zorunlu süreyi tamamlamış ve 12 yılın sonunda eline bir diploma almış ancak uygulamadan ve hayattan uzak bir nesil ortaya çıkıyor. Her üniversite sınavından sonra ‘’0’’ çeken binlerce gencimize şaşırmakla kalıyoruz.

Özel eğitimin önemi, tam da bu noktada devreye giriyor. Eğitim çok farklı bir etkinliktir. Ne bir kalıba uyar ne de belirli bir tarzı vardır. Her şeyden önce, insanla uğraşan bir iş kolunun sabitliğini, tektipliğini kabul etmek; insanı tektip kabul etmektir.

Özel derse ihtiyaç duymak, toplumumuzdaki genel yargının aksine çocuğun başarısız ya da yetersiz olduğunu göstermez. Özel ders, öğrencinin ihtiyacına yönelik belirlenen bir etkinliktir. Dersi veren öğretmen, öğrencide o anki ihtiyaca odaklanır. Öğrenciyi daha iyi tanıma fırsatı bulur. Öğrenci de ilgi dağıtıcı her türlü ögeden arındırılmış bir ortamda çalışma imkanı bulur. Kendi ihtiyacına yönelik tekrarlar yaptırabilir, sorular sorabilir. Çünkü o an yanında bulunan uzman ya da öğretmenin sadece kendisiyle ilgilendiğini, onun ihtiyacına yönelik çalışacaklarını, onu eleştirecek herhangi bir dış unsurun varolmadığını bilir. Bu da öğrencide olumlu bir psikoloji yaratır ve öğrencinin daha rahat bir şekilde kendisini ifade edebilmesini sağlar. Okulda başarılı olamayan bir öğrencinin aldığı özel derslerden sonra tabiri caizse büyük bir sıçrama yaşamasının sebebi de büyük ölçüde budur. Yirmi kişilik bir sınıf ortamında anlatılan bir dersle bireysel anlatılan bir dersin aynı kalitede olması beklenemez. Çünkü her birey tektir ve özeldir.

Özellikle eğitim sistemi bu kadar sık değişen ve tüm okullarında aynı kalitede eğitim verilemeyen bir ülkede, özel ders almak öğrenciler için gerçekten çok büyük bir önem taşımaktadır. Özel ders, bireye yöneliktir. Bireysel farklılıklar, ihtiyaçlar dikkate alınarak verilir. Bu noktada maddi bakılmamalı, özel ders almayı bir külfet olarak görmemelidir veliler. Önemli olan öğrencinin gelişimi ve kendisini değerli hissetmesidir. Ülkemizin bir gerçeğidir kurum sınavları ve bu sınavlarda en iyi puanı alarak, en iyi okullara yerleşen gençlerimiz, kendilerine en iyi şekilde gelecek kurabilmektedir.

Özel ders sayesinde öğrenciyle öğretmen arasında sıkı bir bağ kurulur. Oluşan bu sıcak diyalog, öğrencinin konuyu daha dikkatli dinlemesini, anlayamadıklarını daha rahat bir şekilde sorabilmesini sağlamaktadır.

Özel dersten beklenti, asla öğrenciye konuyu yüklemek olmamalıdır. Özel dersin verimliliği için, öncelikle öğrenciyi tanımaya yönelik çalışmalar yapılmalıdır. Öğrencinin konuyu niçin anlayamadığı, niçin o konuda desteğe ihtiyaç duyduğu ya da niçin o konuyu, dersi sevmediği tespit edilmeli ve ona göre bir yol haritası çizilmelidir. Çizilen bu yol haritasına göre bir çalışma sistemi oluşturulmalıdır. Öğrencinin o konuda ya da derste daha başarılı olması için, oluşturulan bu çalışma sistemi bozulmamalı, derslere devam edilmelidir. Sadece bir saat ya da bir ay alınan ders, çok verimli olmayacaktır. Özellikle sınavca birkaç gün kala alınan özel dersler; sadece bilgi yüklemesi gibi kalacak, az bir zamanda konu yetiştirme sıkıntısı yaşanacağından öğrencide gereksiz bir gerginliğe yol açacak ve öğrencinin kaygı düzeyini yükseltecektir. Bu nedenle ders amacına ulaşamayacak ve belki de öğrencinin daha başarısız olmasına neden olacaktır. Onun yerine en baştan sistemli bir özel ders programı çizilirse hem öğrenci daha verimli çalışmış olur hem de daha anlamlı öğrenmeler gerçekleşecektir.

Son olarak özel ders için seçilen öğretmen konusunda da özenli olmak gerekmektedir. Öğretmen hem alanına hem de ‘’öğretmenlik’’e hakim olmalıdır. Öğrenciye hem konuyu en iyi şekilde sunabilecek hem ihtiyacına yönelik sorular çözebilecek hem de öğrenciye rehberlik edebilecek bir kişiyle çalışılmalıdır. Özel ders veren öğretmen, pratik bir anlatıma sahip olmalı, gereken yerlerde öğrenciye püf noktaları vererek kısa sürede öğrencinin o konuyu anlayıp soruları çözebilecek düzeye gelmesini sağlamalıdır. Ayrıca öğrenci bir okulda eğitimine devam ediyorsa o okuldaki öğretmenle de işbirliği yapmalı ve öğrencide kafa karışıklığına, arada seçim yapma durumuna yol açmamalıdır. Özellikle küçük yaş grupları, kıyas yapma konusuna eğilimlidir. İki öğretmenin anlattıklarını kıyaslayacak ve aradaki farklar nedeniyle kafa karışıklığı yaşayacaktır. Bu duruma özen gösterilmeli ve özellikle dikkat edilmelidir. Asıl amacın öğrencinin kaliteli bir eğitim alması olduğu unutulmamalı ve kişisel davranılmamalıdır.

Nurullah Oktem

2002 yılından beri çeşitli okullarda, dil kurslarında ve internet ortamında İngilizce eğitimi vermektedir. Bununla birlikte Youtube'da ve İngilizce Video'da hazırladığı video dersleri tüm Türkiye ile paylaşmaktadır. Bugüne kadar sekiz milyonu aşkın izlenme oranı ile bu alanda dikkat çeken ingilizce öğretmenleri arasına girmiştir. Şu anda Türkiye'nin en büyük dil setlerinin hazırlıkları ile zamanının çoğunu geçiren Nurullah Öktem, boş zamanlarında da dil eğitim teknikleri üzerine araştırmalar yapmaktadır. Bu konuda bilgilerini güncellemek ve geliştirmek adına İngiltere'de iki farklı eğitim programına katılmıştır. Çeşitli seminerlerde dil eğitimi üzerine konuşmacı olarak görev almıştır. En büyük hedefi ve hayali şu an hazırlıklarını yapmakta olduğu Türkiye'nin en büyük dil setinin bir an önce tamamlanmasıdır.

View all posts

Add comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler